Program

Poniższe tabele zawierają wszystkie atrakcje tegorocznego Lajconika, które nie są sesjami RPG na zapis. Aktualną listę sesji znajdziecie tutaj. Opisy atrakcji poniżej. Bawcie się dobrze!

CAŁY KONWENT – Dungeons and Dragons Adventurers League

Przez cały konwent ligowi mistrzowie gry będą czekać na chętnych graczy i prowadzić krótkie sesje w piątą edycję! Rozgrywka będzie na tyle przystępna, by mogli w niej wziąć udział zupełnie początkujący czy bardzo młodzi gracze, sprawę dodatkowo mają ułatwić polskie karty postaci.

CAŁY KONWENT – Pandemic Cthulhu – wielki turniej drużynowy

Zbierzcie drużynę i zagrajcie razem w kooperacyjnego Pandemica Cthulhu. W games roomie na piętrze MDK będzie przez cały Lajconik dyżurował przynajmniej jeden sędzia, który oceni Waszą rozgrywkę i przyzna Wam za nią punkty. Drużyny, które zdobędą ich najwięcej, otrzymają nagrody podczas oficjalnego zamknięcia konwentu.

Sobota, 10:00-16:00 – RPG Craft – podstawowe techniki

Warsztat tworzenia scenografii i makiet do sesji RPG. Spotkanie to ma na celu przede wszystkim rozwijanie skilli związanych z craftowaniem w RPGach oraz kreatywnym podejściem do tematu tworzenia dioram.
Dostępnych będzie 10 miejsc.

Sobota, 11:00-13:00 – Malifaux – pokaz gry

Lubicie potwory? A gry w świecie steampunkowym? Jeśli do tego lubicie jeszcze podziwiać figurki, to mamy coś dla Was! Pokaz gry bitewnej Malifaux, gdzie postacie rodem z powieści grozy będą ścierały się w zaułkach złowieszczego miasta, nawiedzanego przez niewyjaśnione magiczne siły…

Sobota, 11:00-14:00 – Schronienie – LARP

Nadeszły ciężkie czasy… Wojna zbiera coraz większe żniwo, coraz więcej osób ginie w bezsensownym starciu. W czasie nalotów ludzie chowają się do dawno wybudowanych schronów, w końcu każdy chce przeżyć. Przeżycie jest najważniejszym celem. Tutaj, ukryci przed wzrokiem nieprzyjaciela, schroniliście się, aby przeczekać kolejny atak. Czuliście się tu bezpiecznie. Jednak teraz macie wrażenie, że dzieje się coś dziwnego, pozornie jesteście wśród zwykłych ludzi, ale wojna wyzwala swoje demony w człowieku i tak naprawdę nie wiecie, czego można się teraz spodziewać. Czy na pewno jesteście tu bezpieczni?

Sobota, 11:00-14:00 – Warsztaty malowania figurek

Wstęp wolny dla wszystkich uczestników konwentu, wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci i młodzież.

Sobota, 15:00-17:00 – Wirus – turniej dla dzieci oraz turniej dla dorosłych

Lajconikowy turniej Wirusa. Zapraszamy i tych co już znają, i tych, co dopiero dowiedzą się jak nie dać się Wirusowi. Zapisy od rana w games roomie (dla dorosłych) i w auli Siemacha Spotu (dla dzieci).

Sobota, 15:00-18:00 – Mordercon 2019 – LARP

Ludzi łączą wspólne pasje oraz chęć spędzenia wspólnie czasu. Gdzie może być piękniej niż wśród swoich, którzy rozumieją cię lepiej, niż zwykli ludzie? A jak zbiera się więcej ludzi, zawsze można się zebrać i podyskutować. Albo na przykład zrobić wspólnie konwent. Problem w tym, że Twoją pasją jest zabijanie ludzi, w różny, czasem ciekawszy, czasem bardziej prozaiczny sposób. Na szczęście znalazłeś znajomych o podobnych upodobaniach i wspólnie tworzycie pierwszy Konwent Seryjnych Morderców. Czekają Cię ciekawe prelekcje, chociażby ta o skalpowaniu, oraz inne przyjemne atrakcje, jak to wśród swoich. Tylko czy aby na pewno będąc wśród tych swoich możesz czuć się bezpiecznie?

Niedziela, 10:00-16:00 – Face and body painting.

Możliwość skorzystania z profesjonalnego malowania twarzy (i nie tylko twarzy, bo też np. rąk). Atrakcja darmowa w cenie udziału w konwencie.

Niedziela, 14:00-16:00 – Smash Up – turniej (15+)

Turniej „Smash Upa” cieszył się sporym powodzeniem na zeszłorocznym Lajconiku, mamy nadzieję że spodoba się Wam również w tym. Zapisy już od soboty w games roomie.

Niedziela, 14:00-17:00 – The Others – pokaz i nauka gry

Rozgrywka „The Others” połączona z nauką gry i tłumaczeniem zasad. Czy powstrzymacie apokalipsę? Czy może wygra Grzech? Zegar tyka… Dodamy jeszcze, że na uczestników czekają vouchery na czarną kawę lub herbatę w Mandragorze.

Niedziela 16:00-18:00 – Munchkin – turniej (15+)

Po tym, jakim wzięciem cieszył się „Munchkin” na Plansówkach, uznaliśmy, że nie może go zabraknąć również na Lajconiku. Gramy w wersję podstawową na zasadach turniejowych. Zapisy od soboty w games roomie.