Informacje ogólne

Głównym medium tej edycji Lajconika, naszą, nazwijmy to, szkołą konwentową, jest serwer Oni On I Gry w aplikacji Discord. Rejestracja na Discordzie jest darmowa i nie wiąże się z żadnymi specjalnymi wymaganiami, wkrótce na tej stronie znajdziecie dokładną instrukcję krok po kroku jak tego dokonać. Przez Discorda będziemy grać, rozmawiać, socjalizować się i śpiewać karaoke.

Rejestracja dla Mistrzów Gry potrwa w tym roku od 4 do 12 kwietnia. Po tym terminie nie będzie możliwe zgłoszenie sesji w prerejestracji, będzie natomiast możliwe zgłoszenie sesji „ad hoc” w trakcie trwania konwentu – będziemy mieli gotowe wirtualne sale dla wszystkich spóźnialskich. Zmiana w porównaniu z zeszłym rokiem wynika przede wszystkim ze specyfiki narzędzi, którymi się posługujemy. Wierzymy w Waszą wyrozumiałość w tym względzie.

Do poprowadzenia sesji nie będzie Wam potrzebne nic oprócz samego Discorda i działającego mikrofonu. Jeśli jednak będziecie mieli jakieś dodatkowe techniczne wymagania – śmiało piszcie o nich w kwestionariuszu rejestracji. Będziemy się do Was indywidualnie odzywać z propozycjami konkretnych rozwiązań.

Jeśli boicie się, że nie podołacie – spokojnie, to nie jest takie trudne. Będziemy tu z czasem udostępniać kolejne pomoce dla Mistrzów Gry i Graczy, by możliwie najbardziej ułatwić Wam start w granie online.

Rejestracja dla graczy ruszy 14 kwietnia, wcześniej opublikujemy na stronie listę wszystkich zgłoszonych sesji. Miejsce zaklepane w rejestracji będzie miejscem pewnym, będzie jednak również możliwość dopisania się z listy rezerwowej w trakcie trwania wydarzenia. Sesje to nie jedyne atrakcje jakie dla Was planujemy – program w drodze, zostańcie z nami 🙂

Wszyscy prerejestrowani uczestnicy otrzymają stosowne do swojej roli identyfikatory oparte o Wasze nicki i avatary na Discordzie.