Jak dotrzeć na sesję RPG

1. Jeśli jeszcze nie jesteś na konwencie – patrz tutaj!

2. Twoja “sala” jest opisana tytułem Twojej sesji i znajduje się na samej górze listy kanałów po lewej stronie. Składa się z czatu głosowego (ikona głośnika) i tekstowego (#).

3. Wejdź na kanał głosowy swojej sali

3a. Problemy z głosem? Oto kilka możliwych rozwiązań:

  • Koło swojego pseudonimu na dole ekranu sprawdź, czy nie masz wyciszonego mikrofonu (ikona przekreślonego mikrofonu) lub wyłączonego dźwięku w słuchawkach (ikona przekreślonych słuchawek).
  • Sprawdź, czy dobrze podłączyłeś słuchaki/mikrofon.
  • Sprawdź uprawnienia Discorda w swoim systemie operacyjnym i pozwół mu korzystać z kamery i mikrofonu.
  • Sprawdź, czy nie masz wyciszonego dźwięku w swoim systemie operacyjnym.
  • Jeśli nie słyszysz konkretnej osoby, kliknij prawym przyciskiem myszy (lub po prostu naciśnij w aplikacji mobilnej) na jej ikonie i suwakiem zmień głośność. 
  • Nadal nie działa? Daj nam znać na kanale #zapytaj-obsługę lub sprawdź ten link

3b. Chcesz udostępnić ekran na Discordzie? Sprawdź ten link

4. Być może na kanale głosowym Twojej sali Mistrz Gry umieścił linki i materiały, które będą wam potrzebne. Jeśli Mistrz Gry nie napisał inaczej, warto sprawdzić, czy wszystkie materiały działają/wyświetlają/pobierają się jak należy. Jeśli coś nie działa, daj znać Mistrzowi Gry. 

5. Kośćmi na naszym konwencie opiekuje się bot DiceParser. Aby wykonać rzut, wystarczy na kanale tekstowym wpisać !(ile)d(jakich kości), np. !2d20 zwróci wynik rzutu dwoma kośćmi dwudziestościennymi. Wpisując !help otrzymacie pełną listę komend obsługiwanych przez bota, wraz z przykładami.

6. Możecie zaczynać, miłego grania!