Jak rozstawić sesję RPG

1. Drogi Mistrzu Gry, jeśli jeszcze nie jesteś na konwencie – patrz tutaj.

2. Twoja “sala” jest opisana tytułem Twojej sesji i znajduje się na samej górze listy kanałów po lewej stronie. Składa się z czatu głosowego (ikona głośnika) i tekstowego (#).

3. Jeśli potrzebujesz, możesz wrzucić zewnętrzne linki (Roll20, gotowe postacie dla graczy…) na kanał tekstowy. Możesz je też przypiąć (ikona pinezki), dzięki temu nie zginą w gąszczu innych wiadomości, które się tam pojawią. Dobrze jest jasno napisać, co jest czym i dla kogo, a także czy gracze powinni zaczekać z oglądaniem tych treści.

4. Wejdź na kanał głosowy swojej sali i czekaj na graczy.

4a. Problemy z głosem? Oto kilka możliwych rozwiązań:

  • Koło swojego pseudonimu na dole ekranu sprawdź, czy nie masz wyciszonego mikrofonu (ikona przekreślonego mikrofonu) lub wyłączonego dźwięku w słuchawkach (ikona przekreślonych słuchawek).
  • Sprawdź, czy dobrze podłączyłeś słuchaki/mikrofon.
  • Sprawdź uprawnienia Discorda w swoim systemie operacyjnym i pozwól mu korzystać z kamery i mikrofonu.
  • Sprawdź, czy nie masz wyciszonego dźwięku w swoim systemie operacyjnym.
  • Jeśli nie słyszysz konkretnej osoby, kliknij prawym przyciskiem myszy (lub po prostu naciśnij w aplikacji mobilnej) na jej ikonie i suwakiem zmień głośność. 
  • Nadal nie działa? Daj nam znać na kanale #zapytaj-obsługę lub sprawdź ten link.

4b. Chcesz udostępnić ekran na Discordzie? Sprawdź ten link

4c. Chcesz puścić swoim graczom muzykę? Polecamy sprawdzony na poprzednim Lajconiku serwis watch2gether .Stwórz pokój i wrzuć link na kanale tekstowym swojej sali. W rozwijanej liście na górze ekranu znajdziesz m.in. YouTube. Możesz na bieżąco zmieniać grane utwory lub stworzyć całą playlistę.

4d. Czas mija a kogoś brakuje? Daj nam znać Daj nam znać na kanale #zapytaj-obsługę

5. Kośćmi na naszym konwencie opiekuje się bot DiceParser. Aby wykonać rzut, wystarczy na kanale tekstowym wpisać !(ile)d(jakich kości), np. !2d20 zwróci wynik rzutu dwoma kośćmi dwudziestościennymi. Wpisując !help otrzymacie pełną listę komend obsługiwanych przez bota, wraz z przykładami.

6. Powodzenia!