Imprezy partnerskie Lajconika

ZjAva
ZjAva
ZjAva – Zimowa Jazda Avangardowa, jak każdy konwent, jest wspaniałą okazją do rozwijania swoich zainteresowań związanych z fantastyką i grami lub do pierwszego kontaktu z tą ciekawą i rozwijającą formą rozrywki. Umożliwia nawiązanie nowych, ciekawych znajomości oraz porównanie różnych stylów gry. Dzięki udziałowi w atrakcjach programowych, takich jak prelekcje lub warsztaty, można poszerzyć swoją wiedzę na temat gier fabularnych i nie tylko, a biorąc udział w konkursach i turniejach można zdobyć cenne fanty. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Avangarda. To właśnie ZjAva zainspirowała nas do zrobienia pierwszego Lajconika.

Strona: http://zjava.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Avangarda/

Imladris
Imladris
Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką – to konwent w starym dobrym stylu w samym centrum Krakowa. Impreza skierowana jest do miłośników dobrej książki, fantasy i science fiction, ale także dla pasjonatów historii i nauk ścisłych. W programie dyskusje panelowe, prelekcje na rozmaite tematy przygotowane przez gości konwentu oraz konkursy i turnieje gier. Organizatorem jest zaprzyjaźniona z nami Fundacja Historia Vita, która także wspiera tegorocznego Lajconika.

Strona: http://imladris.org.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/ImladrisKonwent/

Smokon
Smokon
Smokon – krakowski minikonwent skupiający się na polskiej (i nie tylko) literaturze fantastycznej, filmach, serialach i grach. Najbliższa, czwarta edycja przed nami, już 27 maja 2017. Wstęp na Smokon jest darmowy.

Strona: http://krakowskiesmoki.historiavita.pl/smokon/
Facebook: https://www.facebook.com/KonwentSmokon/

Whomanikon
Whomanikon
Whomanikon – to pierwszy w Polsce konwent dla fanów serialu Doctor Who. Pierwszy odbył się 12 marca w Artetece WBP w Krakowie, drugi odbędzie się w dniach 1–2 kwietnia 2017. Polecamy! 🙂

Strona: http://whomanikon.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/pg/Whomanikon/